PHP – бібліотека визначення мобільних пристроїв Mobile Detect

У процесі роботи над розробкою або доопрацюванням функціоналу різноманітних сайтів, виникла необхідність визначення мобільних пристроїв (мобільних браузерів устройст) відмінних від широко відомих засобів javascript і css. Шляхом пошуку було знайдено чудова PHP бібліотека, яка з легкістю справляється з цим завданням.

Переваги, особливості та приклади розв’язання задач наприкінці. А поки власне сама бібліотека, посилання на скачування і приклади роботи:

Як визначити мобільний пристрій (браузер мобільного пристрою) засобами PHP?

Посилання на “гитхаб” разработчка. Тут можна завантажити скрипт і переглянути більш детальну інформацію:

https://github.com/serbanghita/Mobile-Detect

Використання:

Підключити бібліотеку просто в будь-якому движку сайту (мається на увазі движки написані на PHP, такі як WordPress, Joomla, Opencart та ін). На потрібних сторінках досить розмістити код:

Тепер з мінімальними знаннями PHP ми з легкістю можемо визначити мобільний пристрій з якого пристрою і під якою платформою користувач відвідав наш сайт.

Визначення мобільних пристроїв за допомогою PHP – функції:

Після підключення, з допомогою простих перевірок умов можна визначити види мобільних пристроїв:

Також за допомогою PHP бібліотеки можна визначити операційну ситсему (платформу) мобільного пристрою:

Це лише основні можливості, але і з ними можливо зробити гнучкий сайт, ідеально оптимізований під мобільні пристрої. Більш повну документацію можна отримати на сторінці автора.

Як завжди посилання на особисту заначку на випадок закриття проекту:

https://yadi.sk/d/J23Ysf-Y3FmmBC

Приклад використання:

Найпростіший спосіб впровадження визначення мобільних пристроїв на PHP в практиці – стояло завдання приховати слайдер на сайті для мобільних телефонів. Як відомо, з таким завданням легко впоратися засобами Javascript і CSS, але при їх використанні слайдер фізично знаходиться на сторінці і тим самим значно зменшує швидкість завантаження сторінки (хоча і відвідувач його не бачить). З допомогою Mobile Detect – вдалося реалізувати перевірку пристрою і на мобільних телефонах відвідувач отримав чистий код без прихованих елементів.

Величезна подяка автору проекту – скрипт дійсно корисний і має, можна сказати, унікальний функціонал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *