Ноутбук Lenovo яскравість екрану при роботі від акумулятора

Будучи “щасливим” власником ноутбука Lenovo на процесорі AMD (110) і відповідно з відеокартою AMD Radeon на борту, зіткнувся з проблемою низькій яскравості при роботі від акумулятора, причому в налаштуваннях стоїть максимальна яскравість. В старих версіях драйвера Radeon (Catalyst Control Center) був відповідний пункт в налаштуваннях – вимкнути режим збереження енергії, або встановити яскравість на рівні драйвера відеокарти. Але от біда – разработчкики радеон в нових версіях драйвера зробили все “дружній і інтуїтивно зрозумілим”, так що цього пункту у них просто немає. Єдине що радили на різноманітних форумах та “питання-відповідь” сервісах – відключити економію в налаштування драйвера Інтел, хоча в питаннях все чітко пишуть що графіка Radeon (стандарная ситуація сервісів – якщо питання не елементарний – обізвати задаючого, кинути купу посилань на чтопопало, і типу це не ми не знаємо – а ти дурень). Ну і методом тику рішення хоч і коряве але було знайдено. І ще раз, даний спосіб дозволяє виправити низьку яскравість на ноутбуках Lenovo з відеокартою Radeon при роботі від акумулятора з новими версіями драйверів, коли всі налаштування в самій марні.

Щоб виправити низьку яскравість в ноутбуці, де немає відповідної настройки в оболонці драйвера і не допомагає налаштування стандартними засобами Windows (було встановлено у всіх режимах максимальну яскравість і відключена економія заряду де тільки можливо, потрібно в диспетчері пристроїв Windows, знайти розділ “Батареї” і в ньому відключити “Батарея з ACPI-сумісним управлінням (Microsoft)”.

lenovo низька яскравість ноутбука

Кострубатість даного способу полягає в тому, що при цьому віндовс перестає управляти яскравістю і зовсім зникає значок управління харчуванням у системному лотку. Для мене особисто це не критично, так і зміни теж не критичні, завжди можна включити назад цей пристрій якщо сильно треба.

За логікою винуватцем ситуації не є відеокарта а саме операційка, але стаття написана для AMD Radeon відеокарт (і ноутбуків Lenovo, на яких найчастіше ця проблема зустрічається), так як на інших є можливість налаштування на рівні драйвера, які перекривають системні налаштування, або настройка параметрів збереження енергії в Windows, працює коректно. Якщо Ви знаєте інший спосіб виправити низьку яскравість екрану ноутбука при роботі від батареї в цій зв’язці, будемо раді якщо озвучите їх у коментарях, можливо ця інформація допоможе комусь ще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *